středa 17. listopadu 2010

Na Poříčí dítě křičí

Skoro letní neděle, palčivé slunce není tak úplně ideální pro focení, projížďka mi nevyšla úplně podle plánu.U Rozvařilů
byl pivovar, pivovary se nemaj rušit. A taky kabaret. Vykukoval do ulice, z obou stran se na něj mačkaly paláce, musel pryč. V nové stavbě se usadil se svým "déčkem" geniální divadelník E.F. Burian, který za vlády komunistů totálně zblbnul, chodil v uniformě. Po jeho smrti divadlo neslo jeho jméno. Dnes je z něj Archa.
U Rozvařilů pamatuju bufet, jehož kvalita kolísala. Chvílemi zaplivaný prostor, někdy zase pěkná lidová jídelna. Dnes je to jasný Starbucks Coffee. Prý výborná káva za velké peníze a v papírovém kelímku. Děkuju, nechci. Název U Rozvařilů zůstal zachován. Jídelna je v pátém patře protějšího obchodního domu Bílá labuť.
Staré fotky jsem okopíroval z publikace Zmizelá Praha 1 (Paseka 2002)U Rozvařilů na Poříčí z druhé strany.
Staré fotky jsem okopíroval z publikace Zmizelá Praha 1 (Paseka 2002)Petrské náměstí
Srovnání vypadá úděsně, ale na náměstíčku je poměrně příjemné prostředí a hlavně klid. Z Poříčí je sem skok.
Staré fotky jsem okopíroval z publikace Zmizelá Praha 1 (Paseka 2002)Náměstí Republiky
ještě mám v paměti, jak to tu léta vypadalo. Dnes obchodní dům Kotva. V sedmdesátých letech ho stavěli Švédové, protože naše firmy údajně nebyly schopné zajistit stavbu za normálního městského provozu.
Staré fotky jsem okopíroval z publikace Zmizelá Praha 1 (Paseka 2002)Tak tohle už je Karlovo náměstí,
resp. Novoměstská radnice. Tady se konala v roce 1419 první pražská defenestrace. Radní byli vyházeni z oken, nestačili pořádně dopadnout na dlažbu. Padali přímo na nastavená kopí. Pane, to byla doba.
Fotku jsem dělal dnes, 17.listopadu, v létě to kvůli listí nešlo.
Staré fotky jsem okopíroval z publikace Zmizelá Praha 1 (Paseka 2002)Karlovo náměstí, pohled na kostel svatého Ignáce. V létě jsem tu byl, nešlo prokouknout ani kousíček. Dnes jsem měl pocit, že fotím potmě a takhle pěkně to vyšlo. Bohužel, fotograf z roku 1858 stál někde výš než já. Jeho fotka ukazuje pohled trochu z vrchu. Na čem mohl stát, nevím, už zapomínám, je to dávno.
Ale hned poté jsem potkal skupinu, která demonstrovala za právo pěstovat konopí pro zdravotní účely. S nimi kráčel Jarda Pinc. Poznal mě, že prej mě zná z fotky. Sklerotik, seděl se mnou jednou na Slamníku.
Staré fotky jsem okopíroval z publikace Zmizelá Praha 1 (Paseka 2002)

Facebook – Srovnávací fotky


Žádné komentáře: